Narodila jsem se 6. května 2004 jmenuji se Beauty z Bouřné, jsem Labrador Retriever také Labradorský Retrívr a moji páníci mi říkají Agnes. Podle tvrzení paní chovatelky jsem měla být klidné štěňátko, ale vyrostla jsem do workoholika. Když vidím nějaký aportek tak se pro něj říťím. V rychlosti a nadšení k práci nemám konkurenci. O tom jak jsem šikovná na zkouškách a výstavách se dozvíte na dalších stránkách.

Jak jsme úspěšní (většinou:-) na výstavách a zkouškách.

10.10. 2008 - Mezinárodní soutěž retrieverů Hrotovice 04.-05.10.

O víkendu jsme byli s Agnes v Hrotovicích, kde probíhal druhý ročník MSR tentokrát pod záštitou Retriever Klubu (střídá se s KCHLS). Do Bačic jsme dorazili s dvouhodinovým zpožděním, díky zapomenutém průkazu původu a dvacetikilometrové koloně na D1. Vylosoval jsem pro nás startovací číslo 11 a hned jsem se jeli přesunout do ubytovny vzdálené cca 15 kilometrů, kde začla příprava na sobotní večer.

V sobotu proběhlo zahájení na zámku v Hrotovicích odkud se přesunala naše skupinka do lesa, kde jsme začínali barvami. Zde jsme se moc nepředvedli barva i následování za 3. Odpoledne nás čekala vlečka v lese, na které bohužel jeden pejsek neuspěl a pak jsme šli na obávanou disciplínu Dohledávka dvou kusů srstnaté, kde před námi ten den spadlo do třetí ceny šest psů, šli jsme jako poslední ten den a jako první Agnes dohledala oba dva kusy, sice se nevešla do limitu pěti minut, ale nespadli jsem do nižší ceny. Byl jsem na Agnes hrdý a pěkně jsem se nafouk což se mi vymstilo při odložení, kdy Agnes poodešla z místa kde měla zůstat.

Další den nás čekali disciplíny na vodě a na poli, které jsme prošli v samých čtyřkách a opět jsme, jako minulý rok v Třebíči, získali ocenění nejlepší pole.

Celkově jsme se umístili na šestém místě s počtem bodů 345.

 

10.10. 2008 - Seznam výsledků výstav a zkoušek

Typ

Název

Pořadatel

Místo

Datum

Hodnocení

Výstava

Mezinárodní výstava psů

 

Praha

30.4.2005

Výborná 3

Výstava

Klubová výstava retrieverů

Retriever Klub

Konopiště

28.5.2005

Výborná

Výstava

Česká národní výstava psů

 

Mladá Boleslav

23.7.2005

Výborná 3

Výstava

Mezinárodní výstava psů

 

České Budějovice

8.10.2005

Výborná 2

OVVR

Ověření vlohových vlastností retrieverů

Klub chovatelů loveckých slídičů

Kovářov

22.10.2005

I. cena

219 bodů

Výstava

Mezinárodní výstava psů

 

Praha

29.4.2006

Výborná 3

Výstava

Česká národní výstava psů

 

Mladá Boleslav

22.7.2006

Výborná

Zkouška

Podzimní zkoušky

Klub chovatelů loveckých slídičů

Malešov

12.8.2006

I. cena

CACT

182 bodů

Výstava

Mezinárodní výstava psů

 

České Budějovice

7.10.2006

Výborná 2

Res. CAC

Zkouška

Mezinárodní Field Trial Retrieverů

Retriever Klub

Konopiště

21.10.2006

III. cena

152 bodů

Výstava

Klubová výstava

Klub chovatelů loveckých slídičů

Třeboň

28.10.2006

Výborná 2

Res. CAC

Zkouška

O pohár Prizedentky RK

LZ a SVP

Retriever Klub

Kolín

16.6.2007

LZ – I. cena

232 bodů

VP – II. cena

117 bodů

Zkouška

Mezinárodní všestranné zkoušky z přinášení retrieverů

Klub chovatelů loveckých slídičů

Třeboň

28.9.2007

I. cena

Res. CACIT

CACT

355 bodů

Zkouška

Mezinárodní zkouška přinášení retrieverů

Retriever Klub

Zlín

6.10.2007

I. cena

194 bodů

Zkouška

Všestranné zkoušky

Retriever Klub

Třebíč

13.10.2007

I. cena

Res. CACT

Nejlepší pole

Zkouška

Podbrdské derby retrieverů

LZ + SVP

Retriever Klub
Rokycany
23.-24.08.2008

LZ - I. cena

217 bodů

SVP - I. cena

CACT

133 bodů

Zkouška
MSR 2008
Retriever Klub
Hrotovice
4.-5.10.2008

MVZPR - I. cena

345 bodů

 

26.8. 2008 - Byl nám udělen titul Český Šampion Práce

Dnes jsem byl požádat o titul Český Šampion Práce pro Beauty z Bouřné. Děkuji chovatelce paní Alžbětě Bártové za tak šikovnou fenku a Jindře Hermannové a Evě Píchové z Výcviku Retrieverů za jejich rady a pomoc při výcviku.

 

25.8. 2008 - Podbrdské derby retrieverů - LZ + SVP

Tento víkend jsme se s Agnes alias Beauty z Bouřné zúčastnili Podbrdského derby retrieverů, které probíhalo u Ejpovic. První den byly podzimní zkoušky, které jsme zvládli v I. ceně. Bohužel jsem podcenil Agnesinu rychlost a nechal jsem ji jít na barvě příliš rychle a sešli jsme, to nám snížilo známku. Další disciplíny jsme už zvládli bez problémů.

Druhý den probíhaly Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů. Zde se nám příliš nepovedla disciplína práce v rákosí, zde se projevila závislost Agnes na mě a to že je spíš zvyklá na pražské parky než na džungle okolo rybníků. Další disciplíny jsme vystřihli bez ztráty bodíku. Bál jsem se sice Chování na stanovišti, přeci jenom chodím s Agnes na hony, ale seděla bez hnutí celou dobu po kterou se střílelo.

Zkoušky skončily někdy okolo půl třetí a pak jsme se přesouvali nazpět do Ejpovic na oběd a vyhlášení. Na vyhlášení jsme s ostatními vůdci čekali do půl deváté večer. Přiznávám že jsem byl více než mírně rozladěn, ale při vyhlášení jsem  organizátorům odpustil. Celkově za oba dva dny jsme se umístili na třetím místě a vodní zkoušky jsme vyhráli, získali jsme tedy třetí CACT.

 

13.10. 2007 - Všestranné zkoušky - Retriever Klub - Třebíč

Po týdnu jsme se opět vydali na zkoušky, již poslední v tomto roce, do Třebíče. Zkoušky opět pořádal Retriever Klub. Tentokrát jsem nepodcenil cestu a vydali jsme se již v pátek. Po příjezdu do hotelu jsem byl nemile překvapen, že o mě nic nevědí a musel jsem se vydat do jiného městečka kde jsme přespali. Naštěstí nebyl v hotelu problém se psem, jak se občas stává. První den zkoušek začal Chováním na stanovišti a to byla naše první a naštěstí poslední trojka. Zbytek dne proběhl ve velké nervozitě ale bez ztráty další kytičky. Druhý den nás čekaly práce na poli a ve vodě. Ač jsme nedosáhli na nejlepší umístění, získali jsme Res CACT a Nejlepší pole. Dokonce rozhodčí pan Bohumil Kovář o nás napsal do zpravodaje Retriever Klubu. Cituji:

Jak vypadá současný stav ? Máme spoustu šampionů práce a desítky čekatelů, máme špičkové barváře, oznamovače a dokonce i hlasiče, ale dosud máme pouze jednoho jediného vůdce, který na loveckých zkouškách předvedl se svým psem skutečně zvládnutý základní handling. Už navždy tedy těmi úplně prvními u nás zůstanou :

Jan Jelínek a fenka LR Beauty z Bouřné

 

6.10. 2007 - Mezinárodní zkouška přinášení retrieverů - Zlín

Po čtrnácti dnech odpočinku jsme se vydali na cestu na druhý konec republiky do Zlína, kde Retriever Klub pořádal mezinárodní zkoušky přinášení retrieverů. Udělal jsem chybu, že jsme nevyjeli již v pátek. Beauty se po cestě moc nevyspala a to se projevilo v neděli při dohledávce kachny v rákosí. I tak jsme zkoušky dokončili v prvni ceně s celkovým počtem 194 bodů z 204 možných.

 

28.9. 2007 - MVZ z přinášení retrieverů - KCHLS - Třeboň

Po prázdninové pauze a účasti na výcvikovém táboře v Albeři, který jsme si užili jako příjemnou dovolenou bez Beuaty a výcviku, protože začla hárat, jsme se pustili zase do zkoušek. ZPR jsou dvoudenní zkoušky a bál jsem se, že Beauty nemusí dvoudenní zkouškové vypětí zvládnout, ale od začátku do konce šla perfektně celkově jsme zkončili druzí za naší cvičitelkou Jindrou Hermanovou a jejím psem Herbertem ze štěkotu. Máme CACT a res. CACIT.

 

16.6. 2007 - O pohár prezidentky RK CZ - Kolín - LZ a VP

První den zkoušek jsme začli lesními. Nejvíce jsem se bál barvy (práce na pobarvené stopě), něco jsem měl nacvičeno, ale stejně jsem nevěděl jak se bude Beauty chovat. Po nasazení Beuty na stopu přicvakla čenich k zemi a jela jak Shinkanzen, nikde neodbočovala, nemusela ověřovat, šla přímo. Byl jsem unešen její prací a rozhodčí její práci také pochválili. Zkoušky jsme dokončili s plným počtem bodů (jako vodič).

Druhý den byly zkoušky z vodní práce, už od začátku se na Beuty projevovala únava z předchozího dne a to se ukázalo na konečném výsledku. Zkončili jsme ve druhé ceně a v celkovém pořadí jsme již neměli šanci na výraznější umístění.

 

18.11. 2006 - Mezinárodní výstava psů - Praha

Po velkém úspěchu na klubové výstavě jsme se vydali do Letňan, kde jsme se po dlouhém čekání v nacpané hale neslyšíc vlastního slova dostali do kruhu a zase z něj rychle odešli. Známka 2, tedy velmi dobrá, není špatná, ale pro naši šampionku pod úroveň.

 

28.10. 2006 - Klubová výstava KCHLS - Třeboň

Byli jsme "pouze" druzí, ale na klubové výstavě je to úspěch. Další titul Res. CAC do sbírky.

 

21.10. 2006 - Mezinárodní Field Trials Retrieverů RK - Konopiště

Náš první trial, Beauty vůbec nevěděla co se bude dít a já teprv ne. Prošli jsme ve třetí ceně což mě nijak nenadchlo, ale jak jsem měl později zjistit tak to byl náš první a poslední dokončený trial. Začal jsem s psinou chodit na hony a bylo po klidu na stanovišti. Absolvovali jsme ještě několik trialů a už nám to vůbec nešlo. Dlouhé čekání na nějakou akci Agnes neustojí. Prostě jsem ji zkazil na honech. Trialovou sezónu 2007-2008 jsme vynechali a užívali si pohodičky a nestresování se na honech.

 

7.10. 2006 - Mezinárodní výstava psů - České Budějovice

Res. CAC! Máme nejkrásnější pesinku. No skoro, V2 není V1, ale pro nás je prostě nejkrásnější.

 

13.8. 2006 - Klubové zkoušky SVP KCHLS - Malešov - Den 2

Druhý den v neděli zkoušky pokračovaly Speciální zkouškou z vodní práce retrieverů. Vedli jsme si velmi slušně, ale nakonec se projevila na Beauty únava, nezkušenost, její mládí a moje nervozita, při disciplíně Chování na stanovišti to přislo Beauty dlouhé a začla se na mě štěkotem dožadovat pozornosti. A to byl konec.

 

12.8. 2006 - Klubové podzimní zkoušky KCHLS - Malešov - Den 1

Naše první zkoušky jak moje, jako vůdce, tak Beauty. Byli jsme vyjukaní nervózní ani jsem pořádně nevěděl jak nás rozhodčí hodnotí, proto pro nás bylo velkým překvapením že jsme získali CACT. První zkoušky první CACT

 

22.7. 2006 - Česká národní výstava psů - Mladá Boleslav

Po dlouhém čekání v úmorném vedru a ukrývání psa ve stínu jsme se dostali do kruhu. Agnes byla celá nadšená, že se konečně něco děje a místo, aby běhala u nohy po mě skákala. Bez umístění, ale se známkou V.

 

29.4. 2006 - Mezinárodní výstava psů - Praha

Po půlroční pauze jsme si došli pro V3.

 

22.10. 2005 - Ověření vrozených vlastností retrieverů - Kovářov

Úspěšně jsme prošli OVVR v první ceně. Aport z vody nám ještě moc nešel, Agnes jej plivla na břehu, ale to se ještě naučíme, že takhle ne.

 

8.10. 2005 - Mezinárodní výstava psů - České Budějovice

Kráčíme od úspěchu k úspěchu - Výborná 2.

 

23.7. 2005 - Česká národní výstava psů - Mladá Boleslav

Opět jsme získali známku výborná a dokonce jsme se umístili na třetím místě V3.

 

28.5. 2005 - Klubová výstava retrieverů RK CZ - Konopiště

Z klubové výstavy na Konopišti jsme si přivezli známku Výborná.

 

30.4. 2005 - MVP Praha - Naše první výstava a máme V3

Zúčastnili jsme naší první výstavy a získali jsme ocenění Výborná 3 ve třídě mladých psů. Posuzovala Alena Krutská. To nás navnadilo k přihlášení se na další výstavy. Posudkový list přidám až jej najdu.

 

16.4. 2005 - Svod - Zlatníky

Dne 16.4.2005 jsme se zúčastnili svodu. Nemám právě u sebe posudkový list, ale určitě jej najdu a přidám na stránky

 

 
 

KONTAKT

Aurora Polaris
Chovatelská stanice labradorský retriever
Jan Jelínek
Brigádnická 1633
289 22 Lysá nad Labem CZECH REPUBLIC
telefon: 608 313 618
email: info@stenatko.cz

 
by Sprava siti