Narodila jsem se 6. května 2004 jmenuji se Beauty z Bouřné, jsem Labrador Retriever také Labradorský Retrívr a moji páníci mi říkají Agnes. Podle tvrzení paní chovatelky jsem měla být klidné štěňátko, ale vyrostla jsem do workoholika. Když vidím nějaký aportek tak se pro něj říťím. V rychlosti a nadšení k práci nemám konkurenci. O tom jak jsem šikovná na zkouškách a výstavách se dozvíte na dalších stránkách.

Úvod

 

V roce 2004 se mi povedlo podsunout mé ženě, že bychom si mohli pořídit pejska. Po krátkém váhání jsme se rozdhodli pro labradora (Labrador retriever nebo Labradorský Retrívr). Po prohledání inzerátů jsme našli štěně vhodné k okamžitému odběru. Druhý den jsem jeli za chovatelkou paní Alžbětou Bártovou, kde jsme si vybrali naši Agnes. V průkazu původu má Beauty z Bouřné.

Protože jsem psa nikdy neměl vybrali jsem klidnou fenku, to jsem ještě netušil co je labrador za pracanta. Po nějaké době žití se štěňátkem a čtení článků jak cvičit psa jsem hledal cvičák. Ke své smůle jsem našel Výcvik Retrieverů Evy Píchové a Jindry Hermannové. Ty a ostatní majitelé psů nás uvrtali do první výstavy, pak následovaly další výstavy a akce.

Eva s Jindrou pořádaly výcvikový tábor, kterého jsme se zúčastnili a to byl naprostý konec mít psa pouze jako damácího mazlíka. Následovaly OVVR, pravidelné návštěvy cvičáku, hledání vhodných výstav a nakonec zkoušek lovecké upotřebitelnosti. První zkoušky byly Podzimní zkoušky kde jsme získali CACT. Od té chvíle jsme absolvovali ještě další zkoušky se střídavými úspěchy. Když už jsem měl Agnes tak dobře vycvičenou a psali o nás i ve zpravodaji Retriever klubu, šel jsem na hon na Konopiště, kde Agnes zjistila, že nejsou jenom dummíci, ale i bažanti.

V průběhu času jsem zaregistroval chovnou stanici Aurora Polaris, zašli jsme na RTG kyčlí, který byl vyhodnocen jako 0/0, a začal shánět pejska vhodného ke krytí. Na radu Ilony Bártové jsem vybral Carromer´s Hurricane Joe což je importovaný pes z Anglie výborných exteriových a pracovních vlastností.

Teď čekáme od Agnes první vrh.

 

Aurora Polaris - Registrace Chovatelské stanice

 
 

KONTAKT

Aurora Polaris
Chovatelská stanice labradorský retriever
Jan Jelínek
Brigádnická 1633
289 22 Lysá nad Labem CZECH REPUBLIC
telefon: 608 313 618
email: info@stenatko.cz

 
by Sprava siti