Naskakovani na nohu

Sem pište co se nikam nehodí.

Naskakovani na nohu

Příspěvekod Vendula » 02 zář 2009 12:15

Dobry den,
nase stenatko labradora ma sedm tydnu a uz tyden ho mame doma, z jistych duvodu jsme si ho museli vzit driv nez v osmem tydnu. Ma se cile k svetu a dokonce uz ovlada nejake povely. Dva dny zpatky, ale zacal naskakovat na nohu me i priteli a to same dela i s polstarkem. Chtela by jsem ho to odnaucit co nejdrive, ale nevim presne jak a jestli je to vubec mozne. Muzete mi prosim dat nejakou radu nebo staci vzdy jen "fuj" nebo "ne"?
Dale jsem vycetla, ze kdyz stenatko za neco potrestam, tak ho mam dat na jeho misto, ale bojim se, ze kdyz ho po nejakem trestu dam do jeho pelisku, aby ho pak nemel spojeny s "hanbou" a pak by se tam nemusel citit dobre.
A jeste jedna otazka, od pristiho tydne bych chtela zacit chodit do prace, ale jen na pul dne, takze bych ho nechavala od rana zhruba do jedne hodiny doma samotneho, tak to s nim trenuji, ze ho kazdy den necham samotneho, ale jsem ve druhem patre a on dole priserne place a vyvadi, tak se bojim jestli to pro nej nebude moc veliky sok pak byt cele dopoledne sam. Je nejake meritko podle ktereho se stenatka muzou nechavat samotni? On na to zvykly neni, tak z toho mam strach.
Moc vam predem dekuji za odpoved a za tohle forum vubec.
Vendula
 

Re: Naskakovani na nohu

Příspěvekod jelen » 08 zář 2009 16:56

Naskakování na nohu případně skákání po lidech se dá odnaučit pouze důsledností, neustále říkat fuj a pejska stlačit dolů.
Trest musí následovat bezprostředně po činu jinak je neúčinný, nevidím důvod proč odvádět psa někam na místo, pokud by to byl pelech tak by pak v něm nechtěl spát a ven na procházky s sebou pelech také nosit nebudete abyste jej mohla dát po trestu do pelechu.
Nácvik na samotu se cvičí tak že pejska dáte do nějaké místnosti a tam jej na chvilku necháte, pokud je hodný a neřádí tak jej pochvalte, případně dejte odměnu, když vyvádí říct Fuj a další pokus. Postupně můžete prodlužovat dobu, kdy je pejsek sám. Můžete také trénovat odložení, pejska posaďte k noze a udělejte od něj krok a po krátké chvilce se k němu vraťte, pokud se nevzdálí ze svého místa tak jej pochvalte a případně dejte odměnu, pokud se vzdálí vraťte jej na původní místo a pokus opakujte. Ze začátku stačí opravdu jen krok a dvě tři vteřiny. Postupně můžete prodlužovat vzdálenost a čas, hlavně nepostupujte mílovými kroky.
Měřítka nejsou, je to jen o možnostech. Na manžela také určitě nemáte měřítko na jak dlouho se smí vzdálit. Hodně zaměstnavatelů umožňuje si brát pejska do práce alespoň v době kdy je to malé štěně. Strach nemějte jen pejskovi poskytněte v době vaší nepřítomnosti dostatek podnětů, hlavně něco ke kousání, jinak se vyřádí na nábytku.
jelen
Site Admin
 
Příspěvky: 120
Registrován: 04 lis 2008 23:58


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron