Stránka 1 z 1

Štěně kňučí samo doma

PříspěvekNapsal: 03 bře 2009 11:03
od jelen
Dotaz z mailu:

Mám štěňátko labradora a když je samo tak strašně kňučí a nevím jak ho to mam odnaučit..zkoušela sem ho nechat,ale kňučel strašně dlouho a nepřestal.Byla bych vděčná za radu.

Re: Štěně kňučí samo doma

PříspěvekNapsal: 03 bře 2009 11:04
od jelen
Všechna štěňata kňučí, když jsou poprvé sama. Když odcházíte z domu, tak se se štěnětem srdceryvně nelučte, naopak se potichu vytraťte. Štěněti nechte na hraní nějakou hračku a něco co může ničit, třeba kus klacku. Na poprvé odejděte jen na chvilku.
Je možné použít i určitou formu výcviku odložení. Odložení se cvičí tak, že posadíte pejska dáte mu příkaz zůstaň a poodstoupíte od něj na krátkou chvilku a vrátíte se k němu, pokud zůstal sedět pochvalte jej a dejte odměnu, pokud ne vraťte je na místo a zase poodejděte. Doba a vzdálenost se postupně prodlužuje.
Pro nácvik nekňučení zavřete štěně v jiné místnosti, já dával navíc příkaz "Hlídej!", odejděte a vraťte se po pár vteřinách, pokud bylo v klidu pochvalte, pokud ne pokárejte štěně a nácvik opakujte. Postupně prodlužujte dobu.

Re: Štěně kňučí samo doma

PříspěvekNapsal: 03 bře 2009 15:21
od jelen
Email:

Děkuji za radu zkusím to...A ještě bych se chtěla zeptat když dělá něco co nesmí jak mu mam vysvětlit že to nesmí dělat.Třeba když jdeme ven tak furt všechno chce žrát ze země a já mu vždycky říkám nesmíš a on to dělá dál dokud ho odtud neodnesu.

Re: Štěně kňučí samo doma

PříspěvekNapsal: 03 bře 2009 15:22
od jelen
Labradoři jsou otesánci, naštěstí hodní, tak se nemusíme bát, že nás spápnou. V podstatě to děláte správně, já bych to možná řešil trošku razantněji. Důrazné Fuj a odtažení od uliční ňamky. Štěně neodnášejte za pár týdnu jej neunesete. A pozor na trestání ať ve Vás neztratí důvěru.

Re: Štěně kňučí samo doma

PříspěvekNapsal: 03 čer 2010 16:31
od kajdulkas
Řešíme to samé, jedna paní nám ale poradila že když najdete plyšáka podobného matce bylo u nich rázem po kňučení tak jsme to zkusili a hned nám naše slečna usnula. Zkuste to . Není to od věci. ;)