Jaké granule

Jak a čím krmit. Jak na výchovu. Jak cvičit štěňátko.

Jaké granule

Příspěvekod jelen » 25 úno 2009 23:52

Dotaz z mailu:

Dobrý den, náhodou jsem narazila na Vaše stránky a musím je pochválit. Jsou moc pěkně zpracovány. Doma máme labradorka Nerečka, kterému byl minulý měsíc rok a půl. Chtěli bychom začít krmit dospěláckým krmivem a stále váháme kterým. Chtěli bychom opravdu kvalitu. Pár krmiv pro juniory jsme již vyzkoušeli (např. K9-tou jsme krmili nejčestěji, dále např. Eukanubu, Brit apod.). Zde jsem se dočetla, že doporučujete Royal Canin a Purinu ProPlan. Obě tyto krmiva nám doporučoval i veterinář. Na jednom diskusním fóru jsem se včak dočetla, že Royal Canin v sobě má více kukuřice než masa, což není zrovna nejlepší, ale je to bohužel tak. Proto jsem tedy chtěla začít krmit ProPlanem, ale na fóru jsem se dozvěděla, že např. hnus jako je Friskies je taky od Puriny. Prý dokonce Friskies koupil Purinu a Purina už tak dobrá není. Tak stále váhám, zda do Puriny jít nebo hledat další jiná krmiva..Prosím Váš názor.
jelen
Site Admin
 
Příspěvky: 120
Registrován: 04 lis 2008 23:58

Re: Jaké granule

Příspěvekod jelen » 25 úno 2009 23:53

Děkuji za pochvalu webu, stálo a stojí to hodně úsilí a času.
Pokud chcete mít jistotu co Váš pes dostává, nezbývá Vám nic jiného než si pořídit farmu a pěstovat si vlastní produkty. Myslím, že vyhlášeným značkám můžete důvěřovat. To že granule obsahují kukuřici není na škodu a všechny granule obsahují rostlinou složku. Držel bych se doporučení známých a chovatelů. Dalším ukazatelem by měla být cena, která by měla být okolo 100 Kč za kilogram. Dříve jsem krmil Happy Dog, pak jsem přešel na Purina ProPlan, které mi přijdou jako kvalitnější krmivo. Nejlepší jméno má Hills, jsou spíše na speciální diety - pro alergiky, tlusťochy, hubeňoury, atd. Na Eukanubu nemám dobré reference, ale žádnou osobní zkušenost. Tady je složení ProPlanu http://cms.proplan.cz/www/cl-700/66-pro ... -robust-s/ pro labradory a Purina patří pod Nestlé.
Stačí takto?
jelen
Site Admin
 
Příspěvky: 120
Registrován: 04 lis 2008 23:58

Re: Jaké granule

Příspěvekod Návštěvník » 15 led 2010 15:48

Dobry den,

nechem kritizovat a robittu zlu reklamu, ale videla som psa odchovaneho na HILLS a jeho brata zasa odchovaneho na PURINE, bol to weimarsky stavac. Mne sa viac pacil pes odchovany na PURINE, mal krajsiu srst, stavbu tela. Je pravda ze kazdemu psovi moze celkom nieco ine vyhovovat. Viaceri znami mi zase povedali, ze od EUKANUBY mali hnacky. Ja osobne krmim Royal Caninkou, mame krasnu srst aj stavbu tela ( ale davam mensie mnozstvo cca o 50-80 g ako urcuje vyrobca ).
Návštěvník
 

Re: Jaké granule

Příspěvekod zabka827 » 22 led 2010 12:29

Dobry den,

krmime nasho 7 mesacneho labradora purinou. Musim s Vami suhlasit, mne to pride ako velmi kvalitne krmivo. mame z toho peknu srst, bobky normalne. zatial krmime jahnacinou. uvazujem uz tak asi 2 mesiace, ze to vymenim za kuracinu large robust, ale neviem ci je dobre to v tejto faze rastu vymienat. kazdy sa ma pyta preco chcem iba jahnacinu, ze je lepsie mu dat tie druhe, lebo je to velke plemeno... sice asi ide iba o chut, ale jahnaciny som sa nechcela vzdat, lebo som videla ze mu prospieva a ma krasnu zdravu srst. mozem to urobit kedykolvek?
Este by som na Vas mala jednu otazku, nasmu psikovi praska v klboch, teraz je to uz trochu menej, snazim sa ho menej zatazovat, viacej odpocinku. ked sme boli u veterinara, tak nam ponukol nejake vitaminove pripravky, ale pise sa, ze ak krmime kvalitnym krmivom , nie je potrebne nic pridavat. Tak som chcela vediet vas nazor popr. skusenost, ak ste taku mali, ake pripravky by ste doporucili a ci vobec, kolko mam praskanie v klboch pozorovat. myslim ze to psa neboli, neknuci, nekriva. Nechcem tieto veci zanedbat, velmi mi na tom zalezi a mam so psikom velke plany.
dakujem za odpoved.
L.Velicko
zabka827
 
Příspěvky: 15
Registrován: 07 srp 2009 21:32


Zpět na Krmení, výchova a výcvik

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron