Vše je jinak než se zdálo

Odeslat odpověď

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Vše je jinak než se zdálo

Re: Vše je jinak než se zdálo

Příspěvek od jelen » 21 říj 2009 19:50

Je to štěně a proto má přemíru energie. Všechna štěňata dokáží řádit jako černá ruka pokud jejich energii nenasměrujete správným směrem. Nejlépe se dá unavit pes výcvikem a prací, procházka jej moc neunaví. Já nevím kolik času spolu trávíte a jak moc se pejskovi věnujete, ale možná to se svou péčí přeháníte. Fenka se pak dožaduje neustálé pozornosti a naučila se ji získávat tím, že jde něco zničit.
Na vašem místě bych začal chodit na cvičák, přečetl pár knih o výchově psa a případně o etologii.
Není možné abych vás naučil vychovávat psa přes toto fórum. Nevím jak na psa mluvíte, jak jej cvičíte, atd. Tohle vše zkušený výcvikář pozná a řekne vám kde děláte chyby, co děláte správně, kde jste nedůsledná atd, ale z komunikace přes internet toto nepoznám. Na cvičáku výcvikář neučí psa jak má co udělat, ale jeho vůdci jak má psovi ukázat cvik. Výcvikář neříká psovi lehni, ale ukazuje vůdci, jak psa naučit, aby na povel lehnul.

Re: Vše je jinak než se zdálo

Příspěvek od kakeka19m » 20 říj 2009 12:30

Dobrý den,já jí vše vysvětluju bráním aby to nedělala ale jsou prostě dny kdy řádí a nevím jak jí zabránit aby nedělala věci co dělá když nejsme doma a nebo když spíme.Ona ví že když řeknu že nesmí tak to neudělá ale nemůžu za ní chodit a hlídat jí 24 hodin vkuse to nejde.Můžu i říct že o svoje volno se jí hodně věnuji a sme pořád venku a hrajem si ale prostě nejdou vydět známky k lepšímu chování když nejsem doma nebo když spíme.Nevím co dělat a věřte že vše co ste mi sem napsal tak jsem skoušela ale asi si myslí že když není pod dozorem tak může vše.Nechci jí dát pryč ale taky se nechci probouzet a nebo chodit z práce domů a hodinu uklízet po ní a po čase kupovat nový nábytek.Co byste dělal vy na mim místě?

Re: Vše je jinak než se zdálo

Příspěvek od jelen » 20 říj 2009 01:40

To je smutné, ale nevzala jste si moje rady k srdci. Nenaučila jste se svým psem komunikovat a vychovávat jej. Pes není panenka na hraní, ale živý tvor s instinkty a velkou inteligencí, ale pouze zvíře. Když vidíte že váš pes dělá něco co si nepřejete máte mu v tom zabránit a vysvětlit, že se to nedělá. Chápu, že máte problém na svého miláčka použít noviny, ale když nejste schopna jí vychovávat a určit hranice, bude lepší jí předat někomu, kdo to zvládne, dokud je ještě mladá.
Poptejte se znamých, podejte inzerát, zavolejte do útulku.

Re: Vše je jinak než se zdálo

Příspěvek od kakeka19 » 17 říj 2009 11:27

Já vím že si budete tet říkat zase další který nezvládl výchovu psa ale už nám začala kousat i nabyteka to i před námi.Na co jediné poslechne je sedni,lehni a na místo.Bude to pro mě hodně těžký ale já jí musím dát pryč.Chtěla jsem se jen zeptat jak nejlepší cestou jí mám zařídit její novou budoucnost.Děkuji

Re: Vše je jinak než se zdálo

Příspěvek od jelen » 09 říj 2009 21:57

Taky moc netuším, kde je problém. Může to být nervozita, že je sama doma. Zkuste trénovat odložení. Zajděte na nějaký cvičák, určitě vám poradí líp než já na dálku. Nevidím jak se svým pejskem komunikujete a špatně se mi radí. Dávám vám obecné rady. Na cvičišti uvidí jakou tvoříte dvojici a řeknou vám co děláte špatně a hned vás opraví.

Re: Vše je jinak než se zdálo

Příspěvek od Návštěvník » 29 zář 2009 09:29

Dobrý den mám pár problému s kterýma si už nenvím rady ikdyž jsem si toho hodně přečetla o tom stejně mi to nepomáhá.
SAMA DOMA:já du třeba jen na dvě hodiny pryč.Před tím jí vyvenčím ale přídu domu a je tu načůráno a rozkousaný vše co může, vyskočí si někam a vezme nám papíry atd.prostě jako kdyby sem padla bomba.
SPANÍ:Řekla bych že se jí věnuju hodně hraju si s ní,chodím s ní běhat a na procházky,také si hodně hraje se s vím bráchou co bydlí kousek od nás.Ale příde večer a ona jako by dostala 220 a nespí a dělá rachot a mi nemůžeme také spát.Přitom vždy silehla na místoa byl klid a spala i ona ale tet ten týden je to šílený.
VENČENÍ:když s ní du ven tak nikdy tak netáhla přečetla jsem si vaše rady a učila jí tak na vodítky a bylo to super ale poslední dobou si začala dělat co chce a vůbec neposlouchá,nevím co se jí stalo ale začala fakt bejt poslušná ale pak se vše obrátilo ještě k horšímu.
Nevíme si s těmito problémi rady ikdyž sme si toho hodně přečetli a dělali to tak jak se má obrátilo se to proti nám,nevím nechci kvůli tomuto dát psa na zahradu a nemít jí doma ale tohle už se nedá když se vrátím domů nečekámě nic jiného než ulkízení.Vyrvala nám i přivrtaný lišty u podlahy takže jen opravujem a uklízíme je to hrozný a přítel už má nervy a chce jí dát na tu zahradu a já s tím asi taky začnu souhlasit jestli to tak bude pokračovat.Radím se i tady s lidma co maj ty štěnata co já a nikdo takové problémi nemá a některý se jim nevěnujou ani jako mi.Takže nevím čím to je.

Re: Vše je jinak než se zdálo

Příspěvek od jelen » 08 zář 2009 15:30

Omlouvám se, ale neodolal jsem. Pelichají ptáci, savci línají. Pokud je fence jen pět měsíců tak mění štěněcí srst za dospěláckou.

Re: Vše je jinak než se zdálo

Příspěvek od kakeka19 » 27 srp 2009 21:44

já vím že se nemá používat sprcháč na lidi.Psala jsem že to byla nehoda.Omlouvám se ale mam poprvé psa a nevím jaky je rozdíl mezi línáním a pelicháním.Fenka nám ještě nehárala bude jí teprve5 měsíců

Re: Vše je jinak než se zdálo

Příspěvek od jelen » 27 srp 2009 19:49

Pelichání u psů není normální, většina z nich líná a línání je normální. Zpravidla fena vymění kompletně srst cca tři měsíce po hárání. V tomto období je vhodné labradory vyčesávat, nejlépe gumovým kartáčem. Je to taková placka s gumovými hroty, kterou si nasadíte na ruku a tou vyčesáváte pejska.
Lidské šampony a mýdla nejsou vhodné, je lepší použít nějaký psí, který neodmašťuje.

Re: Vše je jinak než se zdálo

Příspěvek od Návštěvník » 26 srp 2009 18:19

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli je normální že v tomto období naše fenka hodně pelíchá ale tak že na ní šáhnu a mám fakt plnou srst chlupů,vyčesávám jí to ale to vůbec nezabírá.Vím že každý pes pelichá a jsem s tím smířená ale tohle se mi fakt zdá až moc.nevím jestli jsem nenarušila to já tím že sem jí odstřihla žvíkačku ale to si myslím že je hloupost.A malej mi na ní vylil náš sprcháč a koupal jí,já jsem si jen odskočila a už to bylo ale to sem jí spláchla a dala šampon pro psi.Děkuji

Nahoru

cron