Stránka 1 z 1

Cvičák

PříspěvekNapsal: 12 pro 2011 13:21
od Ellie
Dobrý den,

moc se mi líbí Vaše fórum a prosím o radu. Máme doma 6 měsíční štěně labradora. Základní povely zvládá dobře, máme však problém s povelem Ke mně a s chůzí na vodítku. Je celkem dobře učenlivý, ale když ho zaujme někdo nebo něco jiného, dává si na čas a na povel Ke mně moc nereaguje. Většinou to dopadne tak, že si pro něj musím dojít. Doma a na zahradě zvládá povel výborně, ale jinak dává přednost nové věci (či jinému pejskovi).
Bydlíme na samotě a na procházky chodí na volno. S tím problém nemám, neutíká a hlídá si mě. Problém je, když pak vyrazíme do města a potřebuji, aby šel na vodítku..tahá a vláčí mě za sebou.
Chtěla jsem se zeptat, zda nemáte zkušenosti s cvičákem někde v okolí Hostomic pod Brdy.
Moc děkuji.

Re: Cvičák

PříspěvekNapsal: 14 pro 2011 17:56
od Pavel10
Proti tahání pejska na vodítku je výborná ohlávka pro psy - na odkazu se dočtete více. Ohlávka se upíná i přes tlamu psa. Zatahání s vodítkem pejsek ucítí daleko lépe, jelikož mu ohlávka sevře tlamu. Je to dobrá výcviková pomůcka, ale musí se umět používat. To určitě zachrání vaši chůzi u nohy.

Přivolání Ke mně cvičte vždy s pamlskem. Ihned, když se před vás pejsek posadí, tak mu podejte chutný pamlsek a pochvalte ho. Později za vámi neodmítne jít, protože si bude povel Ke mně spojovat s chutným pamlskem, když si před vás sedne. Ze začátku povel cvičte, když se nachází bezprostředně u vás. Můžete říct Ke mně, pejska správně pootočit a dát mu pamlsek.

Re: Cvičák

PříspěvekNapsal: 26 úno 2012 03:29
od Dag
Pamlsky pomáhají, jak psal Pavel10. Kromě nich se nám také osvědčilo hodně dlouhé vodítko (tzv. stopovací 20m dlouhé). Náš pes se na něm dobře naučil, že když na přivolání nereagoval, trochu se vodítkem "škublo" anebo zatahalo a on si hned vzpoměl, co má udělat. Přiběhnout posadit se a vychutnat si pamlsek 8-)
Cvičákem samozřejmě také nic nezkazíte. Mě ale náš pes nejvíc překvapil tím, že tam poslouchal lépe než na louce, když se někde zakoukal a "začmuchal". Na cvičáku jak viděl, že ostaní psy dělají co mají, jako kdyby chtěl předvést, že on to taky umí, když chce :)