Čím krmit

Jak a čím krmit. Jak na výchovu. Jak cvičit štěňátko.

Čím krmit

Příspěvekod jelen » 21 lis 2008 15:32

Dotaz z emailu:

Dobrý den chtěl bych se jen zeptat jestli se od vás dají zjistit informace jak krmit a čím malého labradora. Kdyby to šlo tak prosím zašlete informace moc děkuji.
jelen
Site Admin

Re: Čím krmit

Příspěvekod jelen » 11 bře 2009 19:03

Je více možností jak krmit štěně:
1. klasický způsob je vařená strava tedy maso, vejce, tvaroh a další
2. konzervy plus uvařená rýže nebo těstoviny
3. kvalitní granule, dnes asi nejobvyklejší a nejrychlejší způsob jak dát svému kamarádovi kvalitní a kompletní krmivo.

Sám krmím svoji fenku a její vrh Purina Proplan. Nakupuji zde pesshop.cz. Občas dostane nějakou tu psí ňamku (sušené ucho, hrtan, dětský piškot apod.). Určitě nedávejte pejskovi kosti, pouze chrupavky. Z kostí mají zácpu a ostré úlomky jim mohou poškodit trávicí ústrojí. Dál vám mohu doporučit abyste pejskovi dával ovoce a zeleninu (jablka, pomeranče, rajčata) občas nějaký tvaroh a naučte jej jíst chleba. Tvrdý chléb je ideální na čištění zubů. Labradoři sice nemají takový problém jako malá plemena se zubním kamenem, ale dělá se jim také.
Určitě nenakupujte v super a hyper marketech levné granule, není to kompletní krmivo a za čas se to projeví například špatnou srstí.

Další informace najdete na www.stenatko.cz
jelen
Site Admin

Příspěvekod Návštěvník » 07 zář 2010 10:20

jelen píše:Je více možností jak krmit štěně:
1. klasický způsob je vařená strava tedy maso, vejce, tvaroh a další
2. konzervy plus uvařená rýže nebo těstoviny
3. kvalitní granule, dnes asi nejobvyklejší a nejrychlejší způsob jak dát svému kamarádovi kvalitní a kompletní krmivo.

Sám krmím svoji fenku a její vrh Purina Proplan. Nakupuji zde pesshop.cz. Občas dostane nějakou tu psí ňamku (sušené ucho, hrtan, dětský piškot apod.). Určitě nedávejte pejskovi kosti, pouze chrupavky. Z kostí mají zácpu a ostré úlomky jim mohou poškodit trávicí ústrojí. Dál vám mohu doporučit abyste pejskovi dával ovoce a zeleninu (jablka, pomeranče, rajčata) občas nějaký tvaroh a naučte jej jíst chleba. Tvrdý chléb je ideální na čištění zubů. Labradoři sice nemají takový problém jako malá plemena se zubním kamenem, ale dělá se jim také.
Určitě nenakupujte v super a hyper marketech levné granule, není to kompletní krmivo a za čas se to projeví například špatnou srstí.

Další informace najdete na www.stenatko.cz

Dobrý den
Právě řeším drobný problémek s krmením, chci mít pejska zdravého, proto se vyhýbám laciným krmivům. Dočetla jsem se ovšem, že krmivo Purina Proplan není vhodným krmivem, jelikož údajně není správné krmit štěňátko kuřecím masem. Bylo mi doporučeno jehněčí a losos, tudíž mi vychází Brit-Care. Co myslíte? Co je lepší?

Děkuji za radu. ;)
Návštěvník

Příspěvekod PetrJak » 17 říj 2011 11:35

ahoj, našel jsem poměrně zajimavý web, který pojednává čím optimálně krmit pejsky různých věkových skupin a i pro specifickou skupinu pesjků, kteří jsou nemocní.
http://www.jakkrmit.cz/
PetrJak

Příspěvekod Pavel10 » 01 lis 2011 14:35

Druhů krmiv je na dnešním trhu opravdu hodně. Pokud vám tedy bude radit nějaký prodejce krmiv, tak vám bude radit ty své, protože s nimi má určitě výborné zkušenosti, a proto se je rozhodl prodávat. Pokud vám bude radit veterinář, tak vám většinou poradí jen obecně a vy nebudete vědět, co si máte vybrat. A když vám budou radit lidé z diskuse, tak se tam vyskytuje i dosti mýtů, které nejsou úplně pravdivé. Podle mě by měl proto každý majitel psa vybírat krmiva individuálně. Měly by to být kvalitní superprémiová krmiva pro psy - pro určitý profil psa (štěně, dospělý, starý, kondice apod.). Následně si přečtěte informace u krmiv. Vyberte 3 vám nejsympatičtější a já vám napíšu můj názor na tato krmiva. Kdybychom vybírali mezi celou nabídkou, tak bychom tady diskutovali ještě 10 let.
Věřím v léčivou sílu přírody! Konopná mast pomáhá na bolest i na kožní nemoci a stránka vitariánství recepty vám dodá inspiraci pro pestrý živý jídelíček. Oba tyto zázraky vám doporučuji vyzkoušet.
Pavel10

Příspěvekod luucahercikova » 02 kvě 2013 21:38

Dobry den,psal jste ze jste schopen napsat nazor na krmiva...rada bych znala vas nazor na techo par druhu mezi kterymi se rozhoduji(krmivo pro 7tydenni fenku labradora,podotykam ze v necelych 7tydnech ma neco malo prez 3kg,vim ze to je nejspis stravou od puvodnich majitelu-davali ji jen piskity a mleko,tak zaroven.jestli je nejake krmivo,ktete by ji pomohlo dohnat optimalbi vahu).Vybiram.mezi:Calibra,PROPLAN,Acana,Anka.Pisu jen zkraceme nazvy,urcite vite co myslim.Predem dekuji za rady a nazory.
luucahercikova

Příspěvekod jelen » 06 kvě 2013 15:21

Dobrý den,

já krmím Proplanem, ale jakýmkoli prémiovým krmivem nic nezkazíte.
Krmit pouze piškoty a mlékem se rovná týrání. Kravské mléko je pro psy obtížně stravitelné a piškoty jsou dobré jako odměna, ne jako krmení.
Tři kilogramy v sedmi týdnech je slušná podvýživa, je na polovině toho co má vážit.
jelen
Site Admin

Příspěvekod Sisinka465 » 18 zář 2013 09:26

Dobré dopoledne,

také se přidávám k chválám na web. Dostala jsem množství skutečně přínosných informací od profíků. Přispěju i svým názorem. Za poslední 3 měsíce se naše fenka naučila na granule Carnilove,mají vysoký obsah masa a celou dávku pravidelně vyluxuje, o nějakých zbytcích nemůže být řeč. To jen tak pro tip, kdybyste potřebovali něco extrémně chutného, po čem se pejskovi zlepší i zdravotní stav. :P
Sisinka465

Příspěvekod Hanka.B » 26 srp 2015 09:34

Zdravím všechny chovatele!
I já mám skvělé zkušenosti s Carnilovem, jak zde už bylo řečeno. Našim pejskům chutná a myslím, že vašemu labradorovi by mohl taky, labradoři sní snad úplně všechno ;) u labradora by se měl dávat i velký pozor na nadváhu, může mu to hodně zatěžovat klouby. Carnilove neobsahuje žádný brambory ani obiloviny, takže pejsek nepřibere :)
Hanka.B

Příspěvekod Návštěvník » 03 bře 2016 21:24

Dobrý večer,chtela bych se zeptat. Mam 5mesicni labradorku a pokud ji krmim jen granulemi tak mi nepribira,tak se chci zeptat cim a jakou hmotnost ji mam davat.:) dekuji za odpoved
Návštěvník

Zpět na Krmení, výchova a výcvik