Nevychované až agresivní štěně

Jak a čím krmit. Jak na výchovu. Jak cvičit štěňátko.

Nevychované až agresivní štěně

Příspěvekod jelen » 16 bře 2009 19:39

Dotaz z emailu:

Chtěla bych Vás poprosit o radu. Máme 7 měsíčního labradorského retrívra, který nechce poslouchat. Když ho zavoláme a nebo dáme nějaký příkaz, tak mu všechno moc dlouho trvá než uposlechne, někdy ani přidělený příkaz neudělá. Neustále mě kouše, skáče na mě nebo alespoň štípne. Ať jdeme na něho po dobrém nebo po zlém, tak nic nepomáhá. Někdy je vzteklý až agresivní vůči mě. K ostaním je milý a nikoho nekouše a na mě je agresivní. Jsem z něho zoufalá a kladu si otázku, proč se tak chová, kde se stala chyba. Jestli je chyba v něm nebo u mě. Mám ho velice ráda, ale on mě lásku neopětuje. Je mi líto, že k ostatním je jiný než ke mně. Většinou docela uposlechne mužský hlas.

Prosím poraďte mi jak na něho, co s ním mám dělat. Jsem v situaci, že už se ho začínám bát.
jelen
Site Admin
 
Příspěvky: 120
Registrován: 04 lis 2008 23:58

Re: Nevychované až agresivní štěně

Příspěvekod jelen » 16 bře 2009 19:42

Máte doma malého puberťáka, který se snaží stát vůdcem smečky. Projevy agrese spočívají v tom, že se Vás snaží srovnat do latě, protože jej neposloucháte. To, že svého nevychovaného puberťáka milujete nestačí, musíte jej vychovávat a ne tím, že jej poprosíte zda by pro Vás milostivě vykonal příkaz. Musíte změnit svůj přístup a vysvětlit pejskovi kdo je pánem smečky, ale mám obavu, že toto sama nezvládnete. Začněte navštěvovat nějaký cvičák a hlavně si nenechte radit od pejskařů na ulici při venčení, mnohé rady jsou nesmysly.
jelen
Site Admin
 
Příspěvky: 120
Registrován: 04 lis 2008 23:58

Re: Nevychované až agresivní štěně

Příspěvekod Martinas » 27 říj 2016 14:45

Dobrý den,

máme doma 7mi měsíční fenku labradora. Je velmi divoká a neukázněná. Snažíme se ji cvičit od prvního okamžiku, co jsme si ji přivezli domů. Zná velmi dobře povel ke mě, nesmíš a sedni. Všechny tyto povely ale vykonává jen jak se jí chce. není na ni vůbec spolehnutí. Je to pes, který miluje procházky, v tom jí vycházíme vstříc a vždy jdeme tam, kde ji můžeme pustit na volno, aby se proběhla. Při té příležitosti trénujeme povely. Ale ne vždy uposlechne. A problém největší, že po všech lidech skáče. Jak po nás, tak po cizích. Tudíž nutně potřebujeme, aby perfektně zvládala povel ke mě, abychom ji mohli přivolat kdykoliv, když vidíme někoho poblíž. Značka ideál, odnaučit skákání. Jsou dny, kdy poslouchá pěkně a dny, kdy neposlechne vůbec. Zkoušíme vše, lákat na pamlsky, dělat šašky, ale jak nechce, tak s ní nehneme. A ještě bych měla jeden dotaz, asi poslední měsíc začala pojídat své vlastní výkaly. Čím to může být? Děkuji. Martina
Martinas
 


Zpět na Krmení, výchova a výcvik

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron