Štěně na výstavy

Proč labradora? Proč PP?

Štěně na výstavy

Příspěvekod jelen » 30 dub 2009 17:37

Dotaz mailu:

před časem jste nám doporučil níže uvedené webové stránky. Máme již zamluvené štěňátko z jedné CHS a chtěli bychom Vás poprosit, jestli byste nám mohl poradit, na co se při výběru štěňátka /fenky/ máme zaměřit. V blízké době se na štěňátko pojedeme podívat, bude mít již 4,5 týdne. Jsou nějaké znaky, podle kterých bychom se v daném věku štěněte mohli orientovat /abychom nekoupili "zajíce v pytli", v této oblasti jsme "nováčci"/?
Do budoucna bychom s fenkou chtěli jezdit i po výstavách.

http://stenata.cz/l.htm
http://retriver.cz/chovpsi/chs/chs_lr.htm
http://www.vycvikretrieveru.cz/?oid=490
jelen
Site Admin
 
Příspěvky: 120
Registrován: 04 lis 2008 23:58

Re: Štěně na výstavy

Příspěvekod jelen » 30 dub 2009 17:43

Pokud hodláte jezdit po výstavách doporučuji aby jste si vybrali štěně po úspěšných rodičích. Dalším předpokladem úspěchů na výstavách jsou známosti. Bohužel i zde funguje klientelismus.
Při výběru štěněte nepoznáte zda bude úspěšné na výstavách. Je dobré pokud je chovatel od mala staví do výstavního postoje.
Pro úspěšnou prezentaci je důležité aby to pejska bavilo, prostě aby se rád předváděl. Pokud Vám tam bude stát se svěšeným ocasem, případně se bát rozhodčího (občas to je na výstavách k vidění) tak nikdy nedosáhnete na hezké ohodnocení.
Jsou obecné rady na co se zaměřit při výběru štěňete, ale úspěšného pejska ve čtyřech týdnech nepoznáte. Musíte mít šťastnou ruku při výběru.
Mě osobně baví více práce se psy: výchova, výcvik, zkoušky a lovecká praxe. Výstavám až tolik nedám. Trajdat se několik hodin přes celou republiku, čekat další hodiny na nástup do kruhu a pak Vám nějaký jouda řekne, že Váš úžasný nádherný vymazlený pejsek je vodrbaný koště! To raději vyletím z x zkoušek, kde vím, že za to může můj výcvik a ne momentální rozpoložení rozhodčího a případně jeho známí co zrovna vystavují.
Tímto Vás nechci odradit od vystavování, ale pokud jste nikdy nepředváděli psa na výstavě tak se připravte na to, že stát se vítězem třídy vyžaduje hodně absolvovaných výstav.

Přeji Vám šťastnou ruku při výběru
jelen
Site Admin
 
Příspěvky: 120
Registrován: 04 lis 2008 23:58


Zpět na Chceme si pořídit štěňátko

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků