Stránka 1 z 1

chození s "potřebou" na jedno místo?

PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 16:04
od Majka211
Dobrý den, za 3-4 týdny si přivezeme domů štěnátko labradora. Máme maličkou zahradu (a tři děti) a tak mám představu, že naučíme pejska chodit s "velkou potřebou" do jednoho kouta. Bohužel jsem se zatím nikde nedočetla, je-li to vůbec možné a jak to pejska naučit nebo jestli to možné není. Děkuji za každou radu, Majka

Re: chození s "potřebou" na jedno místo?

PříspěvekNapsal: 24 črc 2011 10:30
od Davídek a Selinka
Pes není kočka tak ho to nenaucis :d

Re: chození s "potřebou" na jedno místo?

PříspěvekNapsal: 18 říj 2011 17:50
od Pavel10
Ještě jsem se nesetkal s tím, že by to bylo možné. Žádný chovatel mě to nenaučil, a proto to nemůžu naučit ani vás. Ale možná, že některé inteligentní plemena se to naučí. Každopádně jedno provést lze. Vypozorujte, kdy pejsek pravidelně vykonává velkou potřebu (většinou je to v nějakém časovém intervalu). Jděte s pejskem v tuto dobu ven, ať se tam vyprázdní. Pokud chodíte s pejsek pravidelně ven (třeba ráno, odpoledne a večer), tak se s největší pravděpodobností bude vyprazdňovat venku a dvůr i zahradu si bude snažit udržovat čistou.

Re: chození s "potřebou" na jedno místo?

PříspěvekNapsal: 12 dub 2012 10:19
od labík
Možné to samozřejmě je a mně se to také už u dvou štěňat povedlo (víc jsem jich neměl). Stačila k tomu plína pro štěně a jak jsem viděl, že si chce čůrnout, přišlo rázné NE, přenesl jsem ho na plínu, když se tam vyčůral, tak následovala velká pochvala. Takhle jsme to aplikovali 2 týdny, kdy jsem měl dovolenou a jak jsem zase chodil do práce, byla loužička i bobek vždy na plíně. A problém to psa zase odnaučit nebyl, chválili jsme za každou potřebu udělanou venku a v nějakých 4 měsících jsme mohli plínu úplně odstranit.