Stránka 1 z 1

Příprava pro píchod fenečky?

PříspěvekNapsal: 20 úno 2009 21:58
od Petr Jaworek
Dobrý den prosím o rady co si mám připravit pro příchod fenky LABRADORA jaké ji mám třeba koupit hračky atd. a zda jako jako asistenčního psa bych ji měl nechat vykastrovat abych se vyhnul aby dostala zánět dělohy nevím jestli ten zákrok provést když je štěně nebo ve starším věku prostě na co se mám připravit prosím o poslání vašich rad na email [url]pietrus@tiscali.cz[/url] děkuji

Re: Příprava pro píchod fenečky?

PříspěvekNapsal: 23 úno 2009 15:27
od jelen
Hračky jsou nejvhodnější z obchodů pro zvířata. Jaké a počet nechám na vaší peněžence.
Dále musíte připravit pelíšek, pořídit si vodítko (nevyhazujte peníze za samonavíjecí), misku na vodu a žrádlo, rozmyslet se čím budete krmit, většina chovatelů krmí granulemi a do začátku dostanete startovací balíček a hodně trpělivosti při výcviku

Zda je vhodné kastrovat asistenčního psa nevím, třeba poradí tady http://www.pomocnetlapky.cz/.
V otázce kastrace nemají jasno ani veterináři. Půlka tvrdí ano kastrovat, druhá ne nekastrovat. Můj laický názor je, že je to zbytečné a bezdůvodné. Fena se narodila s dělohou a vaječníky a zatěžovat ji složitou operací a náročnou operací jen proto aby nehárala mi přijde jako "nevhodné". Existuje doporučení kastrovat mezi prvním a druhým háráním. Nevím nakolik je častý zánět dělohy, to je otázka na veterináře, ale já bych prevenci neřešil kastrací.

Re: Příprava pro píchod fenečky?

PříspěvekNapsal: 24 úno 2009 17:40
od Petr Jaworek
Děkuji za odpověď a radu na tlapky jinak k té věci kastrace taky mi to moc nevoní (nelíbí) ale mně umřela na zánět dělohy 13 letá fena kokršpaněla a doktor říkal že je to tím že jsme ji nepřipustily a nebo nevykastrovaly to je k té kastraci jde mi o to že se chci vyhnout dalšímu zánětu dělohy u fenky a její ztráty když neuvažuji o chovu to je to proč jsem se ptal na kastraci !

Re: Příprava pro píchod fenečky?

PříspěvekNapsal: 15 led 2010 15:05
od Návštěvník
Dobry den,

ja som zase citala ze ak nepocitate s chovom v buducnosti, tak je najlepsie dat fenku sterilizovat este pred prvym haranim kvoli rakovine v neskorsom veku.

Re: Příprava pro píchod fenečky?

PříspěvekNapsal: 19 led 2010 12:51
od Petr
Dobrý den, jen jeden postřeh ze stránek pomocných tlapek. Co se týče kastrace asistenčních psů, tak mají na stránkých uvedeno, že každý pes který jde přes jejich oraganizaci je kastrován. Je to i v souladu s evropským nařízením pro tyto psy.