Utíkající pes

Odeslat odpověď

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Utíkající pes

Re: Utíkající pes

Příspěvek od Pavel10 » 06 úno 2012 11:59

Dobrý den,

váš problém se zdá už vážný, jelikož máte stížnosti z okolí. Doposud jste určitě psa vychovávala pouze podle vlastních postupů. Nyní vám to nepomůže, jelikož tyto postupy buď byly špatné, nedůsledné, nebo jen málo opakované. Proto se pes chová, tak jak se chová, i když je jasné, že tyto vlastnosti má vrozené. Nelze ho zcela změnit, ale můžete ho přizpůsobit na vaše prostředí. Pozemek musíte dobře zabezpečit, aby si nestěžovali sousedé. U agresivního psa často na útěku už je na místě i elektrický ohradník nebo elektronický plot (obojek). To je jedna část - opatření krátkodobé pro zamezení konfliktů se psem a sousedy. Druhá část musí být taková, která naučí psa "slušnému chování". Tomu musíte přizpůsobit i váš životní styl. Pes je jistě aktivní, a proto potřebuje 2 hodiny běhat denně (pod dohledem). Dále by měl mít výběh se zahradou. Byl by nesmysl někde ho uzavírat. Ale to hlavní, co musíte udělat, je začít jednat. Nyní odsedněte od počítače a zajděte se projít se psem na nejbližší cvičák. Opište si číslo a zavolejte na něj. Pomocí kvalifikovaných instrukcí učených na živo by se pes mohl přizpůsobit, změnit, umírnit a být vychovanější.

Re: Utíkající pes

Příspěvek od jelen » 25 led 2012 10:58

A jaký jste mu dala výcvik?

Utíkající pes

Příspěvek od Lenka » 25 led 2012 09:48

Dobrý den. Již jsem jednou psala o kříženci labradora s vlčákem. Tehdy byl vcelku maličké štěňátko. Dnes je to skoro roční štěně a stále cupuje, co mu přijde pod čumec. Už jsme ho kolikrát chytli při činu a dostal i za uši, ale nic to není platné.
Horší je, že je to pes tulák, což mě opravdu trápí.
Máme tady dva baráky, které potřebujeme ohlídat a ne mít věčně prázdný dvůr a hledat psa Bůh ví kde.
Takže zamezujeme tomu, aby utíkal tím, že vše zabarikádujeme, zvyšujeme oplocení, .... prostě zahrada vypadá spíš jak arest.
Přišel na řadu i kotec. Ovšem i tím se byl pes schopen prokousat a zdrhnout. Teď, když má kotec upravený tak, že ho jen tak neprokouše, tak se zase podhrabává. Jsem z něj opravdu špatná a nevím si rady.
Volání od starosty a z policie mi opravdu není příjemné. Co s ním?

Nahoru

cron